Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE)
First Hungarian Online Dental Association (FHODA)


  Home

data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true"> Egy tanulmány szerint a nikotin tartalmú rágógumi a leszokás mellett fogfehérítő hatással is bír.

Egy nemrég elvégzett kísérlet szerint, amit teheneken végeztek, a kutatók azt a felfedezést tették, hogy a nikotin tartalmú rágók közül kettő is hatékonyabb eszköznek bizonyult a lepedék ellen, mint a hagyományos rágógumik. Fontos megjegyezni, hogy az összes rágó elősegíti a nyálnak a fehérítő képességét is.


Egy fogászati folyóiratban tették közzé az eredményeket, ami a kutatók szerint további motivációt adhat a dohányosoknak arra vonatkozóan, hogy megszabaduljanak a káros szenvedélyüktől. A fogfehérítő hatás szemmel is érzékelhető változásként mutatja be a dohányzásmentes élet első jeleit, nyilatkozták kutatók a Fort Wayne-i Purdue Egyetemről. Az egyetem munkatársai szoros együttműködésben dolgoztak a Novartis Fogyasztó egészségüggyel, ami a nikotinos rágógumik teszteléses eredményeiért felelős.

A kísérlet ideje alatt a tehenek fogait természetes színezékben, koffein oldatban áztatták 10 napon keresztül. A fogakat ezután sima nyálba, vagy rágógumis nyálba tették 3 illetve 6-szor 20 perces időtartamokra. A tapasztalat az volt, hogy a nikotinos rágógumival dúsított nyál jobban, és könnyebben távolította el a fogakon a lepedékeket.



Nem új dolog, hogy a dohányfüst színezi a fogainkat, és a nikotintartalmú rágó pedig fogfehérítő hatású, ami azt eredményezheti, hogy talán a leszokást is elősegíti, és arra ösztönzi a dohányosokat, hogy inkább a rágóval helyettesítsék káros szenvedélyüket. A kutatók bíznak abban, hogy az egészségügy más területéről is hangsúlyt, és támogatást kap a nikotinos rágó a dohányzásról való leszoktatás mellett. A betegek viszont arról számolnak be, hogy a használata elsősorban kozmetikai okokkal magyarázható.

 

 



©Fogászat | Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE) 2017.