Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE)
First Hungarian Online Dental Association (FHODA)


  Home

data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true"> A kihullott vagy eltávolított fogak pótlása a rágás, és ezáltal az emésztés, továbbá a páciens önbizalmának és hangképzésének visszaállítása szempontjából szinte elengedhetetlen. A legegyszerűbb, leggyorsabb és egyben leghagyományosabb megoldás erre a problémára a híddal történő fogpótlás.

A fémkerámia koronák és hidak a legszélesebben elterjedtek a fogpótlás terén, több fog hiánya esetén is tartós, erős megoldást kínál, ún. vállas előkészítés esetében nem alakul ki a szürke ínyszél még a fémvázas fogpótlás esetén sem. A porcelán, amely felhelyezésre kerül, igen esztétikus is, és ennek a megoldásnak még egy előnye, hogy a legolcsóbb a fogpótlás egyéb módszerei közül, minden fogászat kínálatában elérhető.

A második legtöbbet alkalmazott anyag koronák és hidak készítésére a fogpótlás során az aranykerámia. Az arany váz nagyfokú stabilitást nyújt, így a fogpótlás kifejezetten tartósnak mondható. A már említett vállas előkészítéssel a pillérfogak kontúrja, amelyekre a hidat építik, tökéletesen visszaállíthatóak, a felhelyezett porcelán élethűen utánozza az eredeti fogszínt. Az előző módszerhez képest további előnye az aranykerámiás fogpótlás technikájának, hogy a szuvasodás veszélye kisebb, fémallergia esetén is alkalmazható (ha nem nemesfémről van szó).

A fémérzékenység fennállása esetén a hidat zirkónium-oxidból építik fel, ez egyáltalán nem tartalmaz fémeket, sokkal erősebb anyag, emellett is visszaállítható az eredeti fogszín és fogforma. A fogpótlás ezen formája számítógépes szkenneléses felvételekkel indul, emiatt kimagaslóan pontos. Ugyanakkor tudni kell, hogy a fogpótlás három bemutatott eljárása közül ez a legdrágább, és egyben a leg időigényesebb is, nem minden fogászat palettáján elérhető szolgáltatás.

 

 



©Fogászat | Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE) 2017.