Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE)
First Hungarian Online Dental Association (FHODA)


  Home

data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true"> Fogainkat olyan keményszövet építi fel mely nem képes a megújulásra és elpusztul, ha nagy erőhatások vagy tartós koros ingerek érik. Áldozatokra van szükség ahhoz, hogy pótoljuk a foghiányt de több lehetőségünk van erre.

A sorközi foghiány fogpótlásához a szomszédos fogakat le kell csiszolni, ha sor végi fogról van szó akkor a fogpótlás mellé támasztékot kell helyezni emiatt a páciensnek olyan kivehető fogpótlásra lenne szüksége melyet nehezen tudna megszokni. A fogászati implantátumok feltalálása, fejlődése jelentős előrelépést jelentett ezen a területen. Ha implantátumot alkalmazunk nincs szükség arra, hogy különféle terhelésnek tegyük ki a szomszédos fogakat.

Esztétikai szempontból is előnyösebb az implantátum. A szervezet is könnyen befogadja a mai modern fogászati implantátumokat. Az implantátum nem más mint egy foggyökér melynek a felszínébe a csont belenő és így még stabilabbak mint egy eredeti fog. Viszont ahhoz, hogy az emberi szervezet teljes mértékben be tudja fogadni egészségesnek, az implantátum környékén pedig gyulladásmentesnek kell lennie. Az eltávolított fog után két-három hónapra van szükség ahhoz, hogy a megfelelő csontosodás kialakuljon a foggyökér helyén. De az az eset is előfordulhat, hogy megfelelő minőségű csontozat esetében közvetlenül a fog eltávolítása után elvégezhető a fogbeültetés. Az implantátumnak azonban a hátrányával is számolnunk kell, a foghúzás alkalmával sokszor olyan mennyiségű csont bomlik le a fogak helyéről, hogy nem lehet elhelyezni megfelelő implantátumot. Ekkor a hiányzó csontot pótolni szokták. Körülbelül három hónapra van szükség ahhoz, hogy az implantátum teljesen becsontosodjon.

 

 



©Fogászat | Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE) 2017.