Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE)
First Hungarian Online Dental Association (FHODA)


  Home

data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true"> A fogorvosok Szövetsége a lelki eredetű megbetegedésekből kiindulva nagy hangsúlyt fektet a jövőben a rendszeres továbbképzésre, és a koooperációra.

Ősszel, október 10-én, amikor a lelki egészség napja van, a Német Fogorvostudományi Munkacsoport (DAZ), mely egy nagy fogászati szövetség hangot adott azon véleményének, hogy a lelki tényezők komoly arányt képviselnek a száj és fogászati megbetegedések gyógyításában.

A pszichikai betegségek, mint pl. depresszió, egyéb szenvedélybetegségek, a leggyakoribbak társadalmunkban, és nemcsak életünket teszik tönkre, hanem a társadalombiztosítási rendszert is egyre inkább megterhelik. A lelki okokra visszavezethető megbetegedések és a fogászati panaszok között szoros összefüggés tapasztalható. Kialakult egy olyan együttműködés, egy csoport, ahol a következő tényezőket komplexen vizsgálják:

- Összefüggés a fogászati megbetegedések és a lelki tényezők között
- Fogpótlás esetén a pótolt fog miért összeférhetetlen?
- Szorongás a fogászaton
- Rossz kommunikáció a fogorvos és a beteg között
- A szájban különféle elváltozások a lelki tényezőknek köszönhetően

Speciális eszközök igénybevételével meg tudunk különböztetni testi, és nem testi eredetű okokat, és ennek megfelelően lehet a kezelést elkezdeni, bizonyos esetekben pedig a pácienst továbbküldeni. Gyakran előfordul az is, hogy a fogászaton kívül egyéb területről kell kollégákat bevonni, pszichológusokról nem is beszélve. Fontos az is, hogy fogorvosként megfelelő retorikát alkalmazzanak.

Nem ismert más olyan szakterülete az orvostudománynak, mint a fogászat, melyet ilyen sokan vesznek igénybe, ezért a fogorvosok nagyon hamar szembetalálják magukat különféle depressziós zavarokkal, lelki problémákkal, így fontos szerepük van abban, hogy a megfelelő szakrendelésre továbbküldjék az ilyen betegeket.

 

 



©Fogászat | Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE) 2017.