Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE)
First Hungarian Online Dental Association (FHODA)


  Home

data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true"> Nem volt elég az, hogy egy pórul járt nő tüsszentés következtében műfogait kitörte, de még le is nyelte azokat. Folytatódott fogászati szerencsétlensége ráadásul még azzal, hogy mikor ki szerették volna szedni, a kampó a gyomorfalban megakadt, így műtétre volt szükség ahhoz, hogy a lenyelt fogsort eltávolítsák.

Nem mindennapi fogászati beavatkozást végeztek Németországban, egy nőnek a gyomrából kellett kioperálni fogsorát. Először lenyelte, majd mikor ki szerették volna szedni, a kampó felakadt a gyomrában. Az egész helyzetet az eredményezte, hogy tüsszentés közben eltörte fogsorát, adták hírül.

A hétköznapi eseménynek alig nevezhető esemény, hogy előfordulhasson, sok dolognak kell együtt bekövetkeznie. Az információ szerint részleges fogsorról volt szó, tehát csak néhány fog pótlására szolgált, ami csatlakozott olyan műfogakhoz, amiket titánium csavarokkal erősítettek meg. A lenyelt fogak valószínűleg nem megfelelően voltak rögzítve, így a tüsszentés következtében létrejöhetett egy különös fogászati probléma. A lenyelt fogsor igen veszélyes, állítják szakemberek, hogy akár belső vérzést is előidézhetett volna, ami persze nem következett be, hiszen az orvosok időben beavatkoztak

Érdekes, teszik fel fogászati szakemberek is a kérdést, hogyan történhetett ez meg egyszerűen egy tüsszentéstől? A ragasztás volt hibás, vagy maga a műanyag fogpótlással lehetett gond? Természetesen a kettős fogpótlásra a hölgy esetében azért került sor, mert nem nyílt anyagi lehetősége arra, hogy az összes hiányzó fogát implantátummal pótolja, mely természetesen úgy tartósabb lett volna. Az esetből természetesen per lesz, és csak az ítélet után tudjuk meg biztosan, mi volt az oka ennek a fogászati esetnek? Lehetett a hanyag munka, a rossz alapanyag, de akár a véletlent is megemlíthetjük az okok között!

 

 



©Fogászat | Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE) 2017.