Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE)
First Hungarian Online Dental Association (FHODA)


  Home

data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

A gyökércsúcs csonkolás (rezekció) alatt azt értjük, amikor a gyökércsúcsot körülvevő szövetet levágjuk annak érdekében, hogy a fogmegtartó kezelés sikeres legyen, és a gyökércsúcs körüli teret gyógyítsuk.


Mikor van a rezekcióra szükség?

Abban az esetben kell alkalmazni, amikor a fog gyökere körül ciszta alakul ki, és a fog csak akkor képes a gyógyulásra, ha a ciszta műtéti eljárással eltávolításra kerül.
A gyökérkezelés következtében különösen fontos jelentősége van annak, hogy a gyökércsatornát teljesen, tehát a gyökér csúcsáig feltöltésre kerüljön a gyökértömő anyaggal. Ez nem mindig lehetséges, hiszen ha a gyökér utolsó harmada a csúcs felől görbült, akkor gyökér csatornája többszörösen szerteágazik, aminek következtében nem lehetséges a gyökértömés. Ekkor mindenképpen műtétre kerül sor.

A műtét:

Először gyökértömés készül a fogba, amit közvetlenül a műtét előtt végeznek el. A műtétre helyi érzéstelenítéssel kerül sor, ami tökéletes fájdalommentességet biztosít. A szikével egy bemetszés történik a gyökér felett, hogy biztosítsák a hozzáférést ahhoz a csonthoz, ami a foggyökeret fedi. Ezt a csontot speciális fúró segítségével eltávolítják, ami után látható lesz a csúcsi rész. A tisztítást követően a gyökér csúcsi részét levágják szintén egy fúróval, majd az ínyt néhány öltéssel lezárják. A varratokat 7 nap után távolítják el.

 

 



©Fogászat | Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE) 2017.