Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE)
First Hungarian Online Dental Association (FHODA)


  Home

data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Antitest, ínybetegség, diagnosztika

Michigani kutatók szerint adott antitest jelenléte azt bizonyítja, hogy a betegek reagálnak a fogínybetegségekkel kapcsolatos kezelésekre. Azt antitest megjelenése a HfpG nevezető fehérjének köszönhető, amit főként a Porphyromonas gingivalis nevezető baktérium termel. Az antitest szóba jöhet a kutatók szerint egyszerűen oltóanyagként is.

A feltételezés a kutatás során az volt, hogy akiknél fogínygyulladást diagnosztizáltak, azoknál jóval kisebb mennyiségben van jelen a HtpG antitest, mint az egészséges pácienseknél. Jellemzően az a szint a betegeknél emelkedik fel, hiszen szerepük van a betegség leküzdésében is, viszont ezek az antitestek nem küzdenek a kórokozók ellen. Legjobban ahhoz lehetne hasonlítani, mintha valaki rossz védőoltást kapna adott betegség ellen.

Az egészséges emberek esetében az antitest szintje magas, ami a szükséges részén hat a baktériumnak. Az antitestek amellett, hogy nagyobb számban vannak jelen azt egészségeseknél, fontos, hogy a kezelésre is jobban reagáltak.

Ez egy olyan eszköz, melynek segítségével meg lehet azt is határozni, hogy ki, hogyan fog reagálni a kezelésekre, nyilatkozták. A jövőben ennek közegészségügyi szempontjai is lehetnek, hiszen csoportosítani lehet majd azokat, akik jól, és akik rosszul reagáltak a kezelésekre.

A kutatás eredményét a gyakorlatban a fogínybetegség megelőzésére is lehet használni, hiszen a kezelés korán kezdődik.

 

 



©Fogászat | Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE) 2017.